1 MAYIS ÇAĞRI METNİ, 2011

TURNİKELER AYIRIR, MEYDANLAR BİRLEŞTİRİR
YAŞASIN 1 MAYIS!

Çalıştığımız görkemli plazalar günden güne yükselirken, çalışma koşulllarımız bir o kadar kötüleşiyor. Sabahları terfi hayalleriyle geçtiğimiz turnikeler gün gelip dönmeyince işten atıldığımızın ilk habercisi oluyor. Turnikeden geçebilenlerimizi ise içeride performans baskısı, rekabet, ulaşılamaz hedefler, sonu gelmeyen çalışma saatleri bekliyor. Görev tanımlarımız, ünvanlarımız farklı olsa da sorunlarımız, kaderimiz ve geleceğimiz bizi ortaklaştırıyor.

Torba yasayla haklarımız gaspediliyor. Kıdem tazminatlarımıza göz dikiliyor. İş ve sosyal güvencelerimiz ortadan kaldırılıyor. Bizi birbirimizle rekabete zorlayan bu ortam, aslında hiçbirimize insanca bir yaşam sunmuyor. Hakkımız olan yaşamı ancak birlik, mücadele ve dayanışma ile kazanabiliriz.

Bu amaçla bütün çalışma arkadaşlarımızı; akvaryumdan okyanusa, plazalardan meydanlara, esaretten özgürlüğe, bireysellikten toplumsallığa, rekabetten dayanışmaya çağırıyoruz.

Devrimci Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası ( BANK-SEN ), Plaza Eylem Platformu ( PEP) ve Çağrı Merkezi Çalışanları Derneği (ÇMÇ-DER) olarak bütün çalışma arkadaşlarımızı 1 Mayıs kutlamalarına davet ediyoruz.

1 Mayıs’ta beyaz yakalıların buluşma yeri ve saati
1 Mayıs 2011- Pazar Şişli Camii Önü/ DİSK-BANK-SEN Korteji Saat: 09:00
www.banksen.org.triletisim@banksen.org.tr
www.plazaeylem.orgbilgi@plazaeylem.org
www.gercegecagrimerkezi.orgiletisim@gercegecagrimerkezi.org

Bir cevap yazın