27 Nisan’da Disk Çağrısı ile İşten Atma Stratejileri Panelini Protesto Ediyoruz!

BASIN DUYURUSU – DİSK

PATRONLARA ÇALIŞMA BAKANLIĞI DESTEĞİNDE VERİLEN “İŞTEN ÇIKARMA STRATEJİLERİ” EĞİTİMİNİ MASLAK SHERATON OTELİ ÖNÜNDE istencikarma2013PROTESTO EDİYOR!

Sendikalarda örgütlenerek haklarını aramaya çalışan işçiler, birçok baskı unsuruyla karşı karşıya kalmakta, işten atılmalar yaşanmaktadır. Bir yandan işçilerin örgütlülüğü yasadışı olarak engellenmeye çalışılırken diğer taraftan da bizzat Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından sermaye gruplarına işçileri daha düşük maliyetle işten çıkarmanın, güvencesiz çalıştırmayı genelleştirmenin yolları öğretilmektedir.

Hükümetin, kapalı kapılar ardında işçi düşmanlığına “çanak tuttuğu” eğitimlerden biri de yarın Maslak Sheraton Oteli’nde yapılacaktır.
DİSK hükümet ve sermaye gruplarının bu ittifakını teşhir ve protesto etmek için yarın (27 Nisan 2013, Cumartesi) saat 10:00’da orada olacak ve kitlesel bir basın açıklaması yapacaktır.
Katılımınızı rica eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

AÇIKLAMANIN YAPILACAĞI YER:
Yer: Maslak Sheraton Oteli önü – Tarih: 27 Nisan 2013, Cumartesi – Saat: 10:00

PEP Notu 29 Nisan 2013
Boğaziçi Danışmanlık “işten çıkarma stratejileri” adı ile düzenlediği paneli başka bir yerde gerçekleştirmiş, bunu da protestomuz değil katılım sayısı nedeniyle yaptığını sitesinde söylemiş.

Eğitimin adı değiştirilmiş, katılımcılardan kamu görevlileri çıkarılmış ve eğitim apar topar başka bir yere kaçırılmıştır. Bu bizim tepkilerimiz sayesinde olmuştur. Başta da dedik sermaye ve temsilcileri bunu zaten konuşuyor, ama kamunun buna dahil olması, bu işbirliğinde hiçbir sorun görülmemesi, istediğimiz yaparız cüretkarlığı hak ettiği itirazı, protestoyu her zaman alacaktır. Aşağıda Disk çağrısı ile katıldığımız protestodan bir fotoğraf görüyorsunuz.

Protesto haberi için şuraya bakabilirsiniz.DSC00809

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s