İşe İade Davaları Zirvesi’ni protestoya çağırıyoruz!

Beyaz yakalı çapulcular parklarda, forumlarda buluşuyor. Forumların aktif katılımcılarından biri olan Plaza Eylem Platformu, direnişçileri Maslak Sheraton Otel’de yapılacak olan “İşe İade Davaları Zirvesi”ni protesto etmeye çağırıyor.

plaza-eylem-gezi

Çağrı metni şöyle;

“Ekonomik krizi biz yaratmadığımız halde fatura hep bize kesiliyor. Bunun için patronlar boş durmuyor, gerektiğinde kendileri açısından en az zararla işçileri kapının önüne koyabilmenin yollarını tartışmak üzere toplantılar düzenliyorlar.

Bu toplantılardan biri olarak 27 Nisan’da Maslak Sheraton otelde “İşten çıkarma stratejileri” isimli bir panel düzenlenmesi gündeme gelmiş, ama sendikaların ve işçilerin toplantının yapılacağı gün Sheraton otelinin önünde gerçekleştirdikleri protesto ile toplantının yapılması engellenmişti.

O zaman “biz de zaten toplantıyı iptal ettik” diye açıklama yapıp protestoları engellemeye çalışan Sheraton oteli 18-20 Temmuz tarihleri arasından yine benzer bir toplantıya ev sahipliği yapacak.

“İşe iade davaları zirvesi” isimli bu işçi düşmanı toplantıyı ve bu toplantıya ev sahipliği yaptığı için Sheraton oteli protesto ediyoruz! #utansheraton

18-07-2013
Kaynak; https://www.facebook.com/plazaeylem

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s