Mobbingle Mücadele Derneği Kurucusu HÜSEYİN GÜN’ü Anıyoruz

“Bu şiir bir beddua şiiri değildir. … Sadece mobbing mağdurlarının bir çığlığını sizlerle paylaşmak istedim. Onların isyanını, onların feryadını, onların öfkelerini, duygularını, duygu patlamalarını, zorbalara karşı duydukları öfkeyi sizlerle paylaşmak istedim.”

İçten öfkesini paylaşmayı, mağduriyetten toplumsal fayda çıkarmayı, öfkenin örgütünü kurarak utançla savaşmayı ustalıkla becermiş, duygular aleminin nasıl ele alınacağı ve nasıl örgütleneceği hususunda hepimize örnek olmuş bir insanı bir yıl önce, 4 Şubat 2017’de kaybettik.

Hüseyin Gün, mobbingle mücadelenin en önemli öncülerindendi. O öfkesini örgütleyip “zorba”ya yöneltmişti. Bugün zorbanın, zorbalığın çalışma hayatının kalbine, iskeletine yerleşmiş olduğunun, zorbayı çalışma hayatının üretip beslediğinin, çalışma hayatında eşitsizliğe büyük bir savaş açmamız gerektiğinin daha çok farkındayız. Duygularımız, utancımız ve öfkemiz; zayıflığımız değil bayrağımızdır. Bunu biraz da ondan öğrendik. Mobbing ile Mücadele Derneği‘ne onun açtığı yoldan ilerleyen ortak mücadelemizde başarılar diliyoruz.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s