Ayrımcılıkta Birleşen Deneyimler – Deneyim Paylaşımı Atölyesi 6

ayrimcilikta-birlesenler

8 Mart 2014’te Ayrımcılık başlıklı atölyemizi gerçekleştirdik. Aşağıda çağrı metnini göreceğiniz atölyenin sonuçlarını en yakın zamanda paylaşacağız.

Çağrı Metni

Biz hayatımızda sınırlı sayıda iş yeri ve deneyim görürken kimi zaman hazırlıksız yakalanıyoruz. Şirketlerse insanın yönetilme bilgisini oradan geçen sayısız insanla biriktiyor, yöntemlerini güncelliyor, diğer patronlarla paylaşıyor.
Nerelerde güvensiz hissediyoruz, ne zaman, nasıl etnik, cinsiyet, siyasi görüş, manevi bütünlük temelli ve sınıfsal ayrımcılığa maruz kalıyoruz?

Korku, endişe ne zaman yakamıza yapışıyor? İşe alımdan, iş süreçlerine, işten ayrılmaya kadar kurumsal şiddete nasıl maruz kalıyoruz beraber konuşalım, emek cephesinde bilgimizi biriktirip, deneyimlerimizi paylaşalım.
Kendi gücümüzü görmek, stratejiler geliştirmek, yaşarken yalnız olduğumuz deneyimlerin sadece bizim başımıza gelen talihsiz olaylar olmadığını birbirimize anlatmak yani dayanışmak ve üretime dönüştürmek için gerçekleştireceğimiz 6. Ayrımcılık Deneyim Paylaşımı Atölyesine davetlisiniz!

Not: Plaza Eylem Platformu şimdiye kadar “Endişe”, “Gizlilik”, “Performans Değerlendirme-Emeğin
Ölçülmesi”, “İş Görüşmeleri”, “Banka ve Sigorta Çalışanları” başlıkları ile beş deneyim paylaşımı atölyesi gerçekleştirdi, sonuçları raporlaştırdı ve çeşitli alanlarda paylaştı.

TURNİKELER AYIRIR, MEYDANLAR BİRLEŞTİRİR
PLAZA EYLEM PLATFORMU
Tarih: 8 Mart 2014 (Cumartesi)
Saat:15:00
Adres: Dr. Refik Saydam Cad. Dilber Apt. No: 39 Kat: 3 Daire: 10
Şişhane – Beyoğlu – İstanbul (Helsinki Yurttaşlar Derneği Ofisi)

Bir cevap yazın