En kolay ve işe yarar “yeni yıl, yeni sen” rehberi

Yeni yıl gelirken gazeteler, internet siteleri, on maddede sağlık-huzur listeleri, size seslenen herkes “yeni bir hayat”, “yeni bir sen” diye seslenir.

Yeni yıl gelirken gazeteler, internet siteleri, on maddede sağlık-huzur listeleri, size seslenen herkes “yeni bir hayat”, “yeni bir sen” diye seslenir. Sizi tanımadıkları halde, sanki hepsi sizin eski yılınızla bir derdiniz olduğunu, değişmek istediğinizi, eski kabuğunuzdan sıyrılmak istediğinizi bilir! Bir tavsiye de bizden olsun o zaman; bu yıl yeni bir şey deneyin: Her şeye yeniden başlamayın.

Tarihinize, eski kabuğunuza sahip çıkın. Tarih diye diye önce sizi yüzlerce yıl öncesine ışınlamaya, oradan da ormanlarınızın kesildiği, topraklarınıza çılgınca tünel kazıldığı, meydanlarınızın betonla kaplanıp tarihi binalarınızın şantiyeye dönüştürüldüğü, çocuklarınızın okullarda her yıl eski bildiklerinin sıfırlandığı gelecek bir çağa geri getirenlere, size tanıdık hiçbir şey bırakmamaya ant içmiş zamane efendilerine kanmayın. Teklif ettikleri zaman yolculuğu eğlenceli değil, sadece bugün bize yaptıklarını gizlemeye yarıyor.

Siz bu yeni yılda biriktirdiklerinize sahip çıkın. Kimimiz bitcoin biriktirmiştir belki, onu dilediğiniz gibi harcayın. Ama sizi siz yapan şeylere, kendinize sahip çıkın. Çalışırken yaşadığınız sorunlarla baş edemiyor musunuz, baş edemiyor olduğunuzu gizlemeye enerji harcamayın. “Bu sefer o müdüre sessiz kalmayacağım,” demenize de gerek yok, arkadaşlarınızla ne yapamadığınızı paylaşabilseniz yeter. Çok yakın olmanıza, olmamıza gerek yok: Umut dolu yılbaşı yazılarının açığa vurduğu ortak ve hazin bilgiye göre zaten kimse hayatından memnun değil. Siz duygularınıza sahip çıkın.

Bu yıl birbirinize sahip çıkın, çıkalım. Hayatınızdan çıkaracaklarınızın listesine değil neleri paylaşırsanız herkesin hayatı daha zenginleşir, buna odaklanın. İş yerinizde haksızlıkla karşılaşan arkadaşınızı savunun, yapamıyorsanız en azından onu tek başına bırakmayın. Onun kaderi sizin kaderiniz, bizim kaderimiz, unutmayın.

İlla yeni bir şey istiyorsanız, gelin bizimle tanışın.

Çok fazla bir şey vaat etmiyoruz, ama sizi kesinlikle dinleyecek insanlar bulacaksınız.

Sizinkine benzer çelişkileri, sorunları, kavgaları olan, bu sorunların çalışma yaşamıyla ilişkisini tartışan ve elinden geldiğince kendisi için, birbiri için ve herkes için bir şeyler yapmaya çalışan insanlarla tanışacaksınız.

Çalışırken bizi nasıl kandırmaya çalıştıklarını, nasıl aldanmamayı becerebileceğimizi, aldanıyorsak neden aldandığımızı bulmaya, bu bilgiyi hem bugün hem gelecek için kullanmaya gayret ediyoruz.

İddiasız değiliz: Dünya değişecekse onu zamane efendileri değil, biz değiştireceğiz.

Yeni yıl broşürümüzü buradan okuyabilirsiniz (4 sayfa e-magazin):

https://www.yumpu.com/tr/embed/view/SURXHiKQ1y2Vbk6C

[gigya src=”http://hook.yumpu.com/hook/main.swf?r=200″ type=”application/x-shockwave-flash” allowfullscreen=”true” allowscriptaccess=”always” menu=”false” width=”420″ height=”300″ flashvars=”startpage=1&xml=http://www.yumpu.com/tr/document/xml/59630145&guiOverlay=1&bgcolor=233039&fsbgcolor=standard&startpage=1&singlepageView=0&html5=0&allowMobile=0&flipbuttonsInside=1&preset=&gui=1&guiFullscreen=1&guiMute=1&guiZoom=1&guiOverview=1&guiFlipbuttons=1&guiSinglepage=1&c2rText=Click to read&c2rMode=fullscreen&topalign=1&origin=yumpuEmbed” ]

Bir cevap yazın