Eylem/Etkinlik

23 Aralık 2017’de Antikapitalistler tarafından Taksim’de bulunan Cezayir Toplantı Salonu’nda düzenlenen Emek Forumunda diğer sektörlerden işçilerle beraber bir sunum yaparak çalışma koşullarımızı paylaştık.


19 Aralık 2017, Turkcell çalışanı ve Fizik Mühendisleri Odası başkanı Alper Mertoğlu’nun Turkcell’e açtığı işe iade davasında bulunduk. Dayanışma için adliye önünde yaptığımız açıklamaya şuradan erişebilirsiniz.


14 Kasım 2017’de Plaza Eylem’den Eylem Akçay, Aslı Odman’ın Kampüssüzler programının konuğu oldu. Programın teması “Ohal’de olağan ruh halleri, nasıl sağalacağız?” idi. Programı şuradan izleyebilirsiniz.


5-12 Kasım 2017 tarihleri arasında, İşletme Hastalığına Tutulmuş Toplum yazarı, klinik sosyolog Vincent de Gaulejac İstanbul’daydı. 8 Kasım’da Galatasaray Üniversitesi’nde konferans veren Gaulejac, 10 Kasım’da da GSÜ öğrencileri ve hocalarıyla beraber Dünyada Mekan’da PEP ve TODAP’ın (Toplumsal Dayanışma için Psikologlar Derneği) misafiriydi. Biz de kendisinden birkaç metin çevirdik. Şuradan okuyabilirsiniz.


18 Ekim 2017’de Yapı ve Kredi Bankasında çalışırken uğradığı mobbing ve kötü çalışma koşulları sonrasında beyin kanaması geçirerek hayatını yitiren Nadide Kısa hakkında İstanbul Levent’teki Yapı Kredi Plaza önünde basın açıklaması yaptık. Açıklamadan önceki hafta çeşitli yerlerde çağrı metinleri dağıttık. Detaylar için şuraya bakabilirsiniz.


24 Haziran 2017’de pazar gününün tatil olarak tanındığı yasanın kaldırılmasına karşı basın açıklaması yaptık. 1924’te kabul edilen Hafta Tatili Kanunu’nun kaldırılmasına karşı basın açıklamasını İstanbul Unkapanı’nda SGK önünde gerçekleştirdik. Detaylar burada.


B.Ü. Sosyal Bilimler Kulübü’nün düzenlediği 8. Emek Haftası kapsamında 11 Mayıs 2017, saat 7’de AKBANK grev ilanı sürecini anlattık.

C_KGYhcUQAMwWCX


 

1 Mayıs 2017’de Bakırköy’de alandaydık. “Hayatımızın gündemini hayatın gündemi yapacağız” başlıklı çağrı metnimizi şuradan okuyabilirsiniz.1Mayis2017PEP.jpg


27 Mart 2017’de Akbank grevinin engellenmesi üzerine Kadıköy Akbank şubesi önünde basın açıklaması yaptık.  20 Mart 2017’de toplanan Bakanlar Kurulu, grev kararının “ekonomik ve finansal istikrarı bozucu nitelikte” olduğunu söylerek grevi engellemişti. Basın açıklaması videosunu şuradan izleyebilirsiniz.


Ankara İşçi Hakları Derneği tarafından 22 – 23 Ocak 2017 tarihlerinde düzenlenen “Güvencesizlik ve Yoksulluk Kıskacında İşçi Hakları” gündemli sempozyumda biz de birşeyler söyledik. Videoyu şuradan izleyebilirsiniz.


mersin

16 Ekim 2016’da, 3 gün süren Eleştirel Psikoloji Sempozyumunun ikinci gününde Plaza Eylem Platformu etkinliklerinin duygusal katkısından bahsettik. Başka alanlardaki çalışmalarla kesişme imkanları aradık. Sunum metnine buradan ulaşabilirsiniz.

—————————————————

erdem_afis

Erdem Aksakal’la kitabı üzerine konuştuk, öncesinde imzamızı bile aldık.

CltBiNNXEAAH_-i

——————————————-

piknik

Moda sahilinde sohbet ettik, yeni katılımcılarımızla tanıştık, dinlendik.

——————————————————–

18 Haziran 2016 Yıldırım Şentürk ile şirketler dünyasının profesyonelleri çalışmasını konuştuk. Çalışma hayatımız üzerine konuştık.

——————————————————–

SedaMit1Mayis2016

29 Nisan 2016, Kadıköy TAK, İşçi Forumuna katıldık.

30 Nisan’da iş cinayetlerine karşı Kadıköy dayanışma kermesinde dövizlerimizi yazıyoruz.

YAŞASIN 1 MAYIS! 1 Mayıs 2016, Saat 11.00’de Bakırköy metro istasyonunda buluştuk.

————————————————————-

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s