ING Bank kara listeyi beslemeyi ve ayrımcılığı terk edecek.

Video kayıtlarımız. Faaliyetlerimiz ING Bank'la birlikte bazı diğer bankaların da uygulamalarını raporlayarak, basın açıklamaları ve uluslararası kuruluşlara gönderdiğimiz mektuplarla duyurarak sürecek.
ing-bank-isci-cikarma
ing bank işçi çıkarma

27 Nisan 2018 öğle arasında Maslak’ta ING Bank genel merkezi önünde basın açıklaması düzenledik. Açıklamamızın video kaydını paylaşıyoruz. İkinci videomuz, 1 Mayıs yürüyüşünde ING Bank, Finansbank ve Denizbank’a seslendiğimiz bir anı gösteriyor.

ING Bank ve diğer finans kuruluşları bu haksızlığı terk edecek. Uluslararası firmalar, daha fazla kâr etmek için Türkiye’de insan hakları ve işçi haklarının zayıflığından yararlanmayı bırakacaklar. Mağduru olduğumuz krizlerin sorumlusu değiliz, ama bu krizlere de kazandığımız haklarla adaleti sağlayarak biz son vereceğiz.

Finans alanındaki kara liste, ayrımcılık ve insan onuruna aykırı çalışma disiplini son bulana kadar takipçisiyiz. Bu konuda faaliyetlerimiz ING Bank’la birlikte bazı diğer bankaların da uygulamalarını raporlayarak, basın açıklamaları ve uluslararası kuruluşlara gönderdiğimiz mektuplarla duyurarak sürecek. Bugün finans, yarın IT, araştırma, üretim… Hakkımızı savunmaya, hakkımızı üretmeye, bir arada durmaya devam edeceğiz. Paylaşalım, takip edelim, destek verelim.

1 Yorum

Bir cevap yazın