Mobbingle Mücadele Derneği Kurucusu HÜSEYİN GÜN’ü Anıyoruz

İçten öfkesini paylaşmayı, mağduriyetten toplumsal fayda çıkarmayı, öfkenin örgütünü kurarak utançla savaşmayı ustalıkla becermiş, duygular aleminin nasıl ele alınacağı ve nasıl örgütleneceği hususunda hepimize örnek olmuş bir insanı bir yıl önce, 4 Şubat 2017'de kaybettik.
mobbing

“Bu şiir bir beddua şiiri değildir. … Sadece mobbing mağdurlarının bir çığlığını sizlerle paylaşmak istedim. Onların isyanını, onların feryadını, onların öfkelerini, duygularını, duygu patlamalarını, zorbalara karşı duydukları öfkeyi sizlerle paylaşmak istedim.”

İçten öfkesini paylaşmayı, mağduriyetten toplumsal fayda çıkarmayı, öfkenin örgütünü kurarak utançla savaşmayı ustalıkla becermiş, duygular aleminin nasıl ele alınacağı ve nasıl örgütleneceği hususunda hepimize örnek olmuş bir insanı bir yıl önce, 4 Şubat 2017’de kaybettik.

Hüseyin Gün, mobbingle mücadelenin en önemli öncülerindendi. O öfkesini örgütleyip “zorba”ya yöneltmişti. Bugün zorbanın, zorbalığın çalışma hayatının kalbine, iskeletine yerleşmiş olduğunun, zorbayı çalışma hayatının üretip beslediğinin, çalışma hayatında eşitsizliğe büyük bir savaş açmamız gerektiğinin daha çok farkındayız. Duygularımız, utancımız ve öfkemiz; zayıflığımız değil bayrağımızdır. Bunu biraz da ondan öğrendik. Mobbing ile Mücadele Derneği‘ne onun açtığı yoldan ilerleyen ortak mücadelemizde başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın