Nadide Kısa Anıtı, YKB’yi çevreledi

Hatıra paralardan oluşan Nadide Kısa anıtı, Yılın Mobbingcisi seçilen Yapı Kredi Bankası'nın Genel Müdürlük binasının çevresinde yerini aldı.

Her yıl çalışma acısının, mobbingin temsilcisi olarak seçtiğimiz bir işletmenin karşısında, yanında, arkasında Nadide Kısa’yı anacağımızı duyurmuştuk. Nisan ayı boyunca düzenlediğimiz Çalışma Acısıyla Mücadele Günleri kapsamında online katılımla Yapı Kredi Bankası “Yılın Mobbingcisi” seçildi.

Sanatçı Burak Delier’in tasarladığı şekilde, Nadide Kısa hatıra paralarını anma etkinliğimizle işletmenin çevresine yerleştirerek Nadide Kısa anıtımızı oluşturduk. Bağımsız gazeteci Gökhan Şahin performansımızı kayda alarak kurguladı. Kaldırılması ve zarar verilmesi mümkün olmayan bu anıt, bizim, çalışma arkadaşlarımızın ve gelecek nesillerin bu acıları unutmayacağını ifade ediyor.

28 Nisan’da yerleştirdiğimiz anıt, yaşanan tüm çalışma kaynaklı acıları temsil ediyor. Çalınan kalbimizi, beynimizi ve benliğimizi temsil ediyor. İş arkadaşlarımızın geleceğinin çalınmasından duyduğumuz acıları temsil ediyor. Gelecek yıllarda da mobbingci işletmeleri çevreleyecek. Umudumuz, bir gün Nadide Kısa’yı artık çalışma acısıyla değil, ona karşı mücadelemizin zaferiyle anmak.

28 NİSAN ANMA VE YAS GÜNÜ

Nadide Kısa Anıtını yerleştirdikten sonra Adalet Arayan İşçi Aileleri’nin çağrısıyla Taksim’de anma yürüyüşüne katıldık. Emniyet görevlileri grubun İstiklal Caddesi’ne çıkmasına izin vermedi. Yine de anma Büyük Parmakkapı Sokak’ta gerçekleştirildi.

Fotoğraflar: Gökhan Şahin

“Ne Malum”cu Patronlar | İş Arkadaşı Zübeyde Güngör, Nadide Kısa’yı Anlatıyor

1 Yorum

Bir cevap yazın