PEP Kimdir?

1Mayis2011Servisimiz var mı? Sigortamız maaşımız üzerinden mi yatırılıyor? Maaşın çoğunun gittiği kira derdimiz yok mu? Fazla mesailerimiz ödeniyor mu? İşe ulaşmak için iş saatinden sayılmayan trafikte zaman geçirmiyor muyuz? Önümüzdeki sene bu zamanlar hala bir işimiz olacağından emin miyiz? Her dakika yüksek motivasyon beklenmiyor mu? Performans kılıcı tepemizde sallanmıyor mu? Sürekli izlendiğimizi hissetmiyor muyuz? Mesleki bilgimizi yenilememiz beklenirken bunun için zaman ve para sorunu yok mu? Yaşımız geçtikçe değerimiz kayıp olmuyor mu? Şanslıysak evet. Yıl sonu hedeflerinin tutup tutmadığının hesabı yapılırken hesabı yapılmayanlar hayatımızı vasat, işten ibaret bir döngüye mahkum ediyor.

Farklı işler yapıyoruz. Yazılımcı, sigortacı, bankacı, araştırmacı ya da grafikeriz. Bu farklar hepimize dokunan sorunların aynılığını gizleyemiyor.

“Kariyer”, “takım çalışması”, “statü” başka türlü bir hayat isteğimizin sesini kısamıyor. Bu kelimelerin gerçek anlamının rekabet, performans baskısı, mobbing, kubik hapsi, rol yapmak ve rutin olduğunu biliyoruz.
Bu yüzden taleplerimizi ancak örgütlenerek alabileceğimizi biliyor sesimizi yükseltiyoruz:

SENDİKA, SİGORTA, 6 SAAT İŞ GÜNÜ!

Plaza Eylem Platformu, beyaz yakalıların kendi aralarında dayanışma ilişkileri geliştirmek, örgütlenme, hak üretimi ve savunusu konusunda beceri edinmek ve emek cephesinin bir parçası olarak varlık göstermek için oluşturduğu bağımsız bir zemindir.

 

İletişim için:

http://twitter.com/plazaeylem

https://www.facebook.com/plazaeylem

bilgi@plazaeylem.org

plazaeylem.org
istenatildim.org
Reklamlar

10 thoughts on “PEP Kimdir?

 1. Merhaba ,

  Bu platform meydanlar dışında da eylem anı dışında yani , aktif bir platform mudur? Katılıp katkıda buluncak, ya paylaşımda bulunulabilecek toplantılar oluyor mu? Kravatımızla gelsek 🙂

  1. Selam,

   Elbette kravatınızla gelin, biz zaten her Salı iş çıkışı toplanıyoruz:) Bir hafta Kadıköy’de bir hafta Taksim’deyiz. Toplantı öncesi isterseniz bu hafta içi müsait olduğunuz zaman bizden uygun olan bir arkadaşla görüşün, sonrasında haftaya toplantıya katılırsınız isterseniz. Bana gokcetatlisu@gmail.com‘dan ulaşabilirsiniz.
   Sevgiler,
   Gökçe

  1. Merhaba Mustafa,

   Sorun güncel mi bilemiyoruz ama biz toplanmaya devam ediyoruz. Facebook veya mail grubumuz üzerinden güncel toplantı takvimimizi takip edebilirsin. bilgi@plazaeylem.org adresine bir mailini bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s